O metodě Helen Doron English

Čtyři základní principy, skvělé výukové programy a oddaní učitelé – to je metodologie Helen Doron

Všechny kurzy Helen Doron English, bez ohledu na to, pro jakou věkovou skupinu byly navrženy, jsou založeny na čtyřech základních principech, které přispívají k nespornému úspěchu metody.

Čtyři principy Helen Doron English

Opakovaný poslech. Hlavní součástí Helen Doron English je domácí poslech určených CD nebo audio podkresových nahrávek v domácím prostředí, nejlépe dvakrát denně, pokaždé alespoň 15-25 minut. To zajišťuje neustálé vystavování dítěte anglickému jazyku, což je v tomto raném věku nezbytně důležité. CD s originálními písněmi a příběhy složené výlučně pro Helen Doron English jsou součástí studentského výukového setu, který vám bude poskytnut po zapsání Vašeho dítěte do kurzu Helen Doron English.

Pozitivní podpora. Když Vaše dítě řeklo své první slovo, dali jste najevo svou radost, a tato pozitivní zpětná vazba povzbudila dítě k tomu, aby slovo znovu opakovalo a zkoušelo slova nová.  S Helen Doron English se děti učí stejným způsobem jako svou mateřštinu – se spoustou pozitivní podpory. Učitelé Helen Doron tuto pozitivní podporu ve svých třídách dětem dopřávají.

Učení v malých skupinách. Programy Helen Doron English jsou vyučovány v malých skupinách od 4 do 8 studentů, což jim dává to nejlepší z obou světů. Na jedné straně získávají studenti – na rozdíl od soukromé výuky – výhodu součinnosti ve skupině. Na straně druhé, malé skupinky umožňují osobní přístup a pozornost i příležitosti k individuálnímu procvičování užívání angličtiny. Výzkum potvrdil, že studium v malých skupinách přináší lepší výsledky než soukromé hodiny.

Děláme z učení zábavu. Výuková metoda Helen Doron bere v potaz jedinečné přístupy dětí k výuce a používá hry, pohyb, hudbu a spoustu zábavy, aby tak maximalizovala přirozenou dětskou lásku k učení a tendenci absorbovat jazyk. Ať už tříměsíční, tříletí, desetiletí nebo sedmnáctiletí, děti a mládež si užívají naše hodiny, které jsou hojně strukturované, ale přesto za všech okolností zábavné a dynamické.

Oddaní učitelé

V Helen Doron English jsme nesmírně pyšní na své profesionální a práci oddané učitele. Všichni učitelé Helen Doron prošli precizním školením, během kterého detailně studovali metodologii, a jsou vyškoleni používat naše speciální patentované výukové materiály. Zjišťujeme, že jakmile jednou projdou takovýmto školením, stanou se z nich nadšení vyznavači metody a vysoce oddaní učitelé, kterým záleží na tom, aby si děti odnesly z hodiny co nejvíce. Nadšení přirozeně přechází na děti, které se nemohou dočkat další hodiny.

Nejlepší výukové materiály na trhu

Všechny programy Helen Doron English – od Baby’s Best Start pro batolata až po Teen Talent pro teenagery do věku 19 let – jsou vyvíjeny pod vedením Helen Doron osobně. Vývojové týmy se skládají z odborníků na lingvistické vědy, EFL (angličtiny jako druhý jazyk) a dětský rozvoj. Všechny příběhy, písně a animace jsou vytvářeny a produkovány speciálně pro Helen Doron English tak, aby odpovídaly slovní zásobě vhodné pro každý konkrétní kurz. Všechny aktivity a hry jsou navrhovány také tak, aby poskytovaly studentům podnětnou, ale přesto zábavnou formu podporující memorování slovní zásoby.

Cambridge English Exams

Od roku 2012 spolupracuje Helen Doron s Cambridge English Language Assassement. V roce 2013 měli naši žáci a studenti poprvé možnost absolvovat testy Cambridge English ve 3 úrovních náročnosti. Děti tak mají možnost seznámit se s formátem mezinárodních zkoušek, získají objektivní posouzení svých znalostí a také motivaci pro další studium. Dle oficiálních výsledků jsou studenti Helen Doron v ústní části zkoušky o 20 % lepší než je celosvětový průměr.

Angličtina je v dnešním světě nezbytná součást každodenního života a kurzy Helen Doron English spolu s Cambridge testy dají Vašemu dítěti vklad na celý život.